iPhone X 

iPhone X 01

Fot. Apple, iPhone X 

 

Firma Apple przedstawiła dziś iPhone X, jak to określiła, przyszłość smartfonów. Zamknięty w przepięknej szklano metalowej obudowie, z wyświetlaczem Super Retina 5,8 cala, układem A11 Bionic, bezprzewodowym ładowaniem oraz tylną kamerą z podwójną optyczną stabilizacją obrazu.

iPhone X dostarcza innowacyjnych sposobów odblokowania, uwierzytelniania i płacenia za pomocą identyfikatora Face ID, obsługiwanego przez kamerę TrueDepth.

Poza wspaniale zaprojektowaną obudową, iPhone X zwraca uwagę bardzo ciekawymi rozwiązaniami. Wszytko to w oparciu o technologię z najwyższej półki.

 

iPhone X 02

Fot. Apple, iPhone X 

 

Ekran

wyświetlacz Super Retina 5,8 cala jest pierwszym panelem OLED, który wzbogacił smartfony iPhone. Cechuje się oszałamiającymi kolorami, prawdziwymi czerniami i szeroką gamą kolorów.

Wyświetlacz HDR obsługuje technologię Dolby Vision i HDR10, które sprawiają, że obrazy i filmy są jeszcze bardziej niesamowite.

 

iPhone X a1

Fot. Apple, iPhone X 

 

Face ID

Face ID zrewolucjonizuje uwierzytelnianie na iPhone'ie X, wykorzystując najnowocześniejszy system kamer TrueDepth składający się z projektora kropkowego, kamery podczerwonej i lampy. Jest zasilany przez procesor A11 Bionic w celu dokładnego odwzorowania i rozpoznania twarzy.

Te zaawansowane technologie pozwalają na bezpieczne odblokowanie iPhone'a, umożliwienie Apple Pay, uzyskanie dostępu do bezpiecznych aplikacji i wielu innych nowych funkcji. Face ID wyświetla ponad 30 000 niewidocznych punktów podczerwieni.

Obraz IR i wzór kropek przenoszone są do stworzenia matematycznego modelu twarzy i przesyłania danych w celu potwierdzenia dopasowania, przy jednoczesnym dostosowaniu się do fizycznych zmian wyglądu w czasie.

 

iPhone X 05

Fot. Apple, iPhone X 

 

Aparaty

Nowa, przednia 7 MP kamera typu TrueDepth, która umożliwia rozpoznawanie twarzy, posiada automatyczną stabilizację obrazu i precyzyjną kontrolę ekspozycji. Przynosi także tryb portretowy do przedniej kamery, aby uzyskać wspaniałe foto efekty.

iPhone X wyposażony jest w nowy, podwójny, 12 MP system tylnej kamery z podwójną optyczną stabilizacją obrazu. Przysłona ƒ / 1,8 na kamerze szerokokątnej łączy się z kamerą teleobiektywu  ƒ / 2,4, zapewniającą lepsze zdjęcia i filmy.

Nowy filtr kolorów, głębsze piksele i ulepszony procesor sygnału obrazu Apple zapewniają zaawansowane przetwarzanie obrazu, lepsze odwzorowanie koloru, szybszy autofokus w słabym świetle i lepsze zdjęcia HDR.

 

iPhone X 07

iPhone X 08

Fot. Apple, iPhone X, różne efekt porttretowania

 

Nowa kamera tylna zapewnia również najwyższej jakości nagrania wideo w smartfonie, zapewniając lepszą stabilizację obrazu, wideo o rozdzielczości 4K do 60 klatek na sekundę i rozdzielczości 1080 pikseli do 240 klatek na sekundę. 

 

iPhone X 09

Fot. Apple, iPhone X - wodoodporny

Procesor 

A11 Bionic, najpotężniejszy jak dotąd chip w smartfonie, wyposażony jest w sześciordzeniowy procesor, wyposażony w dwa rdzenie wydajności, które są o 25 % szybsze i cztery skuteczne rdzenie, które są o 70 % szybsze od A10 Fusion, oferując wiodącą w branży wydajność i efektywność energetyczną.

A11 Bionic integruje również GPU zaprojektowane przez firmę Apple z trzystopniową konstrukcją, która zapewnia do 30 procent szybszą wydajność grafiki niż poprzednia generacja.

iPhone X a2 

Emotikony

Kamera TrueDepth wprowadza emotikony w nowy, zabawny obszar animacji - Animoji. Procesor A11 Bionic z  kamerą TrueDepth przechwytują i analizują ponad 50 różnych ruchów mięśni twarzy, a następnie animuje te wyrażenia w kilkunastu różnych Animoji, w tym pandzie, jednorożcu i robocie.

Dostępnie jako aplikacja iMessage zainstalowana fabrycznie w iPhone X umożliwia użytkownikom nagrywanie i wysyłanie wiadomości Animoji z ich głosem, które mogą się uśmiechać, marszcząc brwi i więcej.

 

iPhone X 10

Fot. Apple, iPhone X - ładowanie bezprzewodowe

 

Ładowanie 

Szklana obudowa iPhona X umożliwia bezprzewodowe ładowanie. Działa ono z ekosystemem Qi, w tym z dwoma nowymi bezprzewodowymi matami do ładowania z firmy Belkin i mophie, dostępnych na apple.com i w Apple Stores.

Parametry 

 • Ekran Super Retina HD OLED 5,8 cala, HDR, 2436 x 1125 pix
 • Procesor A11 Bionic, 64-bitowy
 • Jasność maks. 625 cd/m2, powłoka oleofobowa
 • Aparaty tylne 12 MP - Obiektyw szerokokątny: ƒ/1,8 Teleobiektyw: ƒ/2,4 
 • Nagrywanie wideo 4K z częstością 24 kl./s, 30 kl./s lub 60 kl./s , HD 1080p 30 kl./s lub 60 kl./s
 • Aparat przedni 7 MP, Animoji, wideo HD 1080p, obiektyw ƒ/2,2
 • Bateria wystarcza nawet na 2 h dłużej niż w iPhone’a 7
 • Wodoodporność IP67 
 • Szybkie ładowanie: do 50% w 30 minut

 • Wymiary 143,6 x 70,9 x 7,7 mm
 • Waga: 174 g

 

iPhone X 03

Fot. Apple, iPhone X 

Cena

iPhone X będzie dostępny w kolorze srebrnym i szarym w wersjach 64 GB i 256 GB, począwszy od 27 października 2017 w cenie

od 4979 zł.