HUAWEI 

Mate 10 i Mate 10 Pro

 

Huawei Mate 10 2

Fot. Huawei, Mate 10 Pro
 

Mate 10 i Mate 10 Pro, wyróżniają się na tle oferowanych na rynku modeli, dzięki nowemu procesorowi Kirin 970. To pierwsza mobilna platforma wykorzystującą sztuczną inteligencję. Dzięki niemu oba urządzenia naprawdę rozumieją sposób, w jaki użytkownik komunikuje się ze światem.

Moc

Ośmiordzeniowy procesor Kirin 970 został wykonany w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Po raz pierwszy zastosowano aż dwunastordzeniowy procesor graficzny Mali-G72 oraz pionierski chip NPU, przygotowany specjalnie na potrzeby urządzeń mobilnych.

Kirin 970 jest o 20% wydajniejszy i o 50% bardziej energooszczędny podczas wykonywania zadań, wykorzystujących AI.

Urządzenia z serii Huawei Mate są także najszybszymi na świecie smartfonami, które wykorzystują w pełni superszybki standard LTE. Telefony wyposażono w funkcję dual SIM 4G oraz łączność w technologii dual VoLTE.

 

Huawei Mate 10 1

Fot. Huawei, Mate 10 Pro

 

Nowy design

Dzięki zupełnie nowemu wyświetlaczowi Huawei FullView produkty z serii Huawei Mate 10 wyróżniają się oszałamiającym 5,9-calowym ekranem o proporcji 16:9, ramką panelu przedniego tak wąską, że niemal niewidoczną oraz technologią HDR10, zapewniającą żywsze kolory.

6-calowy Huawei Mate 10 Pro został wyposażony w wyświetlacz OLED o proporcji 18:9

Ponadto ekran urządzenia jest wyjątkowo duży w stosunku do jego obudowy oraz zastosowano w nim również technologię HDR10.

Huawei Mate 10 4

Fot. Huawei, Mate 10
 

Zdjęcia

Huawei ponownie połączył siły z marką Leica. W wyniku tej współpracy powstał podwójny obiektyw wykorzystany w modelu Mate 10 i Mate 10 Pro.

Aparat łączy w sobie 12 MP matrycę RGB, 20 MP matrycę monochromatyczną, optyczną stabilizację obrazu (OIS) i największą na świecie podwójną przysłonę f/1.6 !

 

Posiada też funkcję efektu rozmycia i cyfrowego przybliżania, które opierają się na sztucznej inteligencji.

 

Huawei Mate 10 3

Fot. Huawei, Mate 10 Pro, kolory obudowy 

Bateria

W modelach Mate 10 i Mate 10 Pro ulepszono baterię 4000 mAh, dodając nową technologię Huawei SuperCharge z certyfikatem bezpieczeństwa TÜV. Baterię wyposażono także w inteligentny system zarządzania stanem naładowania, który rozumie zachowanie użytkownika.

Smartfony wspierają standard szybkiego ładowania niskim napięciem 4.5V/5A. Podłączenie urządzenia do ładowarki na zaledwie 10 minut pozwoli naładować go w 20%, a 30 minut ładowania to aż 58% pojemności baterii.

Huawei Mate 10 a2

Fot. Huawei, Mate 10 Pro

 

Cena i dostępność

HUAWEI Mate 10 Pro z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci ROM będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim i złotym. Przedsprzedaż w Polsce rozpocznie się 27 października br.

Cena: 3499 zł

Huawei w cenie iPhona? Zupełnie mnie to nie dziwi. Było to wręcz do przewidzenia. Mate 10 Pro to szczyty technologiczne, a to kosztuje. Jest to też po częsci zabieg marketingowy. Na dodatek rośnie prestiż i popularność marki Huawei. Wydaje się jednak, że ta wstępnie wysoka cena szybko spadnie.