Mate 20 Pro
smartfon jak marzenie

Mate 20 Pro 4

Fot. HUAWEI, Mate 20 Pro

 

Londyn, 16 października 2018 - Dzisiaj Huawei zaprezentował najpotężniejszy smartfon w historii firmy – Mate 20 Pro. Smartfon napędzany jest przez Kirin 980, najmocniejszy na świecie procesor mobilny.

Odpowiada on za obsługę sztucznej inteligencji na jeszcze wyższym poziomie. Mate 20 Pro wyposażony jest także w pierwszy na świecie potrójny aparat z ultraszerokokątnym obiektywem, stworzony we współpracy z Leica. Posiada też wydajną baterię 4200 mAh oraz superszybką ładowarkę. 

Mate 20 Pro 1

Fot. HUAWEI, Mate 20 Pro 

Wydajność na najwyższym poziomie

Mate 20 Pro to najbardziej wydajny smartfon w historii Huawei. Sercem urządzenia jest Kirin 980, pierwszy na świecie komercyjny procesor 7-nanometrowy. W porównaniu do 10-nanometrowego, 7-nanometrowy proces  pozwolił na zwiększenie wydajności o 20% i podniesienie efektywności energetycznej aż o 40%.

Kirin 980 jest pierwszym procesorem opartym na rdzeniach Cortex-A76, które są o 75% wydajniejsze i o 58% bardziej efektywne energetycznie w porównaniu do poprzedniej generacji chipów.

Kirin 980 wspierany jest przez procesor graficzny Mali-G76, który zapewnia wzrost wydajności o 46%. Dzięki temu nawet najbardziej zaawansowane aplikacje działają płynnie i szybko.

W Huawei Mate 20 Pro zainstalowano moduł LTE, który umożliwia transfer danych z zawrotną prędkością do 1,4 Gb/s. Maksymalna przepustowość przy korzystaniu z sieci wi-fi wynosi z kolei 1,7 Gb/s. I w jednym i w drugim przypadku, Mate 20 Pro prezentuje obecnie najlepsze osiągi na świecie.

Smartfon zarządzany jest przez system Android w wersji 9.0 oraz nakładkę EMUI 9.0.

Mate 20 Pro 2

Fot. HUAWEI, Mate 20 Pro

 

Kolejny krok w fotografii mobilnej 

Huawei ponownie połączył siły z legendarną firmą Leica, zapewniając w Mate 20 Pro najwyższą jakość zdjęć. Najlepszy na rynku smartfonów potrójny aparat znany z modelu Huawei P20 Pro, został po raz pierwszy na świecie wzbogacony o ultraszerokokątny obiektyw.

Umożliwia on uchwycenie imponująco szerokiej perspektywy rozległych krajobrazów, przy jednoczesnym zachowaniu ostrości i wysokiego kontrastu zdjęć. Ultraszerokokątny obiektyw wspiera także makrofotografię. Pozwala uzyskać na zdjęciach ostre obrazy obiektów umieszczonych w odległości zaledwie 2,5 cm od obiektywu.


Główny obiektyw ma aż 40 megapikseli, a dwa kolejne odpowiednio 20 MP i 8 MP.

Przedni aparat o rozdzielczości 24 MP – oraz nowa funkcja trójwymiarowego mierzenia głębi obrazu – pozwalają m.in. na robienie selfie profesjonalnej jakości. 

Mate 20 Pro 3

Fot. HUAWEI, Mate 20 Pro

 

Nowa jakość wideo i zdjęć

Mate 20 Pro oferuje również szereg rewolucyjnych rozwiązań w obszarze nagrywania materiałów wideo. Dzięki sztucznej inteligencji (AI) smartfon zrenderuje w czasie rzeczywistym nagrywany obraz, dzięki czemu odzwierciedli realne kolory i cienie.

W smartfonie Huawei Mate 20 Pro dostępny jest też tryb AI Cinema, dzięki któremu użytkownicy mogą zmieniać odcień, nasycenie i jasność swoich nagrań wideo. 

Funkcja AI Spotlight Reel wyszukuje nagrania ze wspólnym motywem i automatycznie generuje 10-sekundowe sekwencje, wykonane w całości z najlepszych ujęć.

Mate 20 Pro obsługuje zdjęcia i wideo w ultrapanoramicznym, kinowym formacie 21:9. W porównaniu do formatu obrazu 16:9, obraz o proporcjach 21:9 ma znacznie szerszą perspektywę, którą można wykorzystać do tworzenia niezwykłych efektów artystycznych, jak w produkcjach kinowych.

Mate 20 Pro 5

Fot. HUAWEI, Mate 20 Pro 

Wiodąca technologia ładowania

Huawei Mate 20 Pro wyposażono w pojemną baterię 4200 mAh, która wystarcza na więcej niż jeden dzień intensywnego użytkowania. Dla wyjątkowo szybkiego ładowania, adapter Huawei SuperCharge zapewnia moc do 40 W. W Huawei Mate 20 Pro podłączonym do ładowarki SuperCharge,

 

baterię można naładować do 70% w zaledwie 30 minut.

Oprócz udoskonalonego ładowania przewodowego, Huawei Mate 20 Pro obsługuje bezprzewodowe ładowanie z mocą do 15W, oparte na standardzie indukcyjnego ładowania Qi, poprzez rozwiązanie Huawei Wireless Quick Charge. 30-minutowa bezprzewodowa sesja ładowania z mocą 15W zapełni akumulator w 30%.

Kolejną przełomową technologią jest funkcja bezprzewodowego ładowania dwustronnego, która umożliwia użytkownikom maksymalne wykorzystanie dużych akumulatorów, aby ładować ze smartfonów inne urządzenia z obsługą Qi, np. słuchawki bezprzewodowe lub inny smartfon. 

Mate 20 Pro a1

Fot. HUAWEI, Mate 20 Pro 

 

Interesujący design

Przy projektowaniu Mate 20 Pro, ogromne znaczenie miała jakość wykonania i design urządzenia. 

Cztery wycięcia dla obiektywów i lampy błyskowej, ustawione na planie kwadratu, są otoczone polerowaną, metalową ramką, dodając urządzeniu wyjątkowego charakteru. Smartfon dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, niebieskim oraz Twilight. Zakrzywiony po bokach korpus – wykonany w całości z wysokiej jakości aluminium – został pokryty trójwymiarowymi taflami hartowanego szkła.

 

Ekran

Smartfon posiada zakrzywiony ekran OLED 6,4 cala rozdzielczości 1440x3120 (2K+) oraz proporcjach 19,5:9. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że Mate 20 Pro wiernie odwzorowuje detale i barwy oraz zapewnia najwyższą jakość zdjęć, filmów oraz gier.

 

Jeszcze wyższe bezpieczeństwo 

Na szczególną uwagę zasługuje system zabezpieczeń biometrycznych.

Składa się on z bardzo szybkiego czytnika linii papilarnych, który został zlokalizowany w ekranie urządzenia


oraz z funkcji umożliwiającej odblokowywanie smartfona spojrzeniem poprzez trójwymiarowe skanowanie rysów twarzy (3D Face ID). 

 

Dostępność i cena

Nowy smartfon Huawei Mate 20 Pro dostępny będzie w Polsce w cenie 4299 zł.

Będzie można kupić go w przedsprzedaży od 16 października do 4 listopada 2018 lub do wyczerpania zapasów. Przy zakupie Mate 20 Pro klienci otrzymają bezprzewodową ładowarkę 15 W i kartę pamięci NM 128 GB.

 

 NASZYM ZDANIEM 

Chiński Huawei stał się marką dostarczająca produkty z najwyższej technologicznej półki, konkurującą z liderami rynku jak Apple i Samsung. Mate 20 Pro - tu nie znajdujemy kompromisów. Dostajemy za to dopracowany design, super aparaty z obiektywami Leica, topową jakość i wiodącą technikę. Aż trudno uwierzyć, że stało się to tak szybko. Oczekujcie jeszcze większych przetasowań na rynku smartfonów.

 

TU kupisz Mate 10 i Mate 20.

Mate 10 Pro w nowej super cenie!