Samochody

Mały zwinny, czy może duży rodzinny?
Testujemy i oceniamy topowe marki.

Fiat 500StarsX1                                                     

Fiat 001a

Fot. Fiat

Ikona stylu wśród współczesnych samochodów. Jeden z najpiękniejszych projektów ostatniej dekady. Ujmujący urodą każdego detalu, niezwykle przemyślanym i komfortowym wnętrzem. Z tysiącami różnych opcji i wyborem silników od 69 do 160 KM (wersja Abarth). Spodoba się grzecznym i tym bardzo nie grzecznym. Do tego praktyczny i bezpieczny. Zwycięzca wielu nagród, w tym Car of the Year. ***** NCAP. Cudo i basta.

w cenie od ok. 39 000 zł


Mini Cabrio  stars5x

Mini Cabrio1

Fot. Mini


The Beatles, aktorzy, milionerzy, księżniczki i studenci
to typowi kierowcy marki Mini w latach 60-tych. No, może nie tylko…

Współczesny remake by BMW nie jest już tak egalitarny. Jest relatywnie drogi i bardzo luksusowy. Pozostały mu, z pewnością, dwie charakterystyczne cechy: unikalny styl i znakomite prowadzenie. Ten brytyjski maluch zdobywa uznanie fachowców na całym świecie, za fenomenalne właściwości jezdne. To auto kierowcy. Wersja cabrio wyróżnia się tu podwójnie i czaruje jak Władziu Liberace. Mini szpan w futrze. Wnętrze i zegary to osobny rozdział w historii wzornictwa przemysłowego. Miliony wyznawców.

Silniki od 75 KM do 211 KM w John Cooper Works. 

 w cenie od ok. 71 400 zł


Citroen DS3 Cabrio      stars5x

Citroen cabrio1

Fot. Citroen

Nowoczesna elegancja, techniczna doskonałość, komfort i francuski szyk widoczny w każdym detalu. Citroen już od pierwszego modelu z serii DS zaszokował świat, jest dla Francji, pewnego rodzaju haute-couture wśród samochodów. Ten swobodny, wyrafinowany styl jest widoczny w karoserii i w niezwykle inspirującym wnętrzu. Wykończenie jest klasy aut premium. Składany, miękki dach czyni go ekstra sexy.

Miłosna przygoda na długie lato i nawet na pozostałe pory roku. I do tego DS3 Cabrio świetnie się prowadzi.

Silniki: od ekonomicznych 82 KM, do dynamicznych 155 KM

 w cenie od ok. 70 000 zł