Audio Technica ATH-MSR7  TEST stars5x

 

Audio Technica 4

Fot. kupujOK

Wystarczy pierwszy rzut oka na Audio Technica ATH-MSR7, aby dostrzec ich szlachetne pochodzenie. Założona w 1962 roku w Japonii firma zasłynęła z wysokiej jakości wkładek gramofonowych, mikrofonów i słuchawek. W świecie audiofili to ceniona marka.

Audio Technica ATH-MSR7 to środkowa półka cenowa w ofercie producenta, po którą często sięgają wymagający melomani. Jest wprowadzeniem do dźwięku wysokiej rozdzielczości. Zakres częstotliwości, dzięki przetwornikom 45 mm „True Motion” wykracza poza normalny odbiór ludzkiego ucha, zaczyna się od 5 Hz, a kończy na 40 000 Hz.

BUDOWA / KOMFORT

Słuchawki wykonano z metalu, tworzywa sztucznego i skóry. Wrażenia dotykowe dają poczucie wyjątkowej solidności. Pełna regulacja, komfortowo wyściełany pałąk i jedwabiście miękkie poduszki ułatwiają idealne dopasowanie do głowy.

Duże nauszniki, a jest to konstrukcja wokółuszna, zamknięta, zapewniają wygodę na kilka godzin słuchania. Nacisk zmniejsza się szybko w wyniku dopasowania elastycznych poduszek. Relatywnie niski jest efekt grzania uszu.Audio Technica 8

Fot. kupujOK

Do słuchawek dołączono miękki pokrowiec i aż 3 kable; z mikrofonem do smartfonów, krótki i 3-metrowy do odsłuchów domowych. Kable są solidne i mają porządne wtyczki. Brawo.

Audio Technica ATH-MSR7 skutecznie izolują od większych hałasów zewnętrznych, np. na ulicy, pozostawiając jednak bezpieczny kontakt z otoczeniem.

BRZMIENIE

Na pierwszy próbę trafiła muzyka elektroniczna nagrana w Hi Res. Pierwsze wrażenie było jak przysłowiowe trzęsienie ziemi w filmach hollywoodzkich. Skala dźwięku, głębokie, kontrolowane niskie tony, organicznie intensywne wokale i przestrzenna góra wykraczały mocno poza standard słuchawek zamkniętych.

Warto dodać, że większość odsłuchów była prowadzona na smartfonie z wyjątkowo dobrym wzmacniaczem słuchawkowym. Efekt był taki, jakby słuchało się zestawu stereo za ok. 10-15 000 zł. Testowane słuchawki kosztują mniej niż 1000 zł. To robi wrażenie.

 

Audio Technica 3

Fot. kupujOK

Kolejna próba to nagranie HQ Chrisa Jones – Roadhouses & Automobiles. Dźwięki gitary wybrzmiewały doskonale, tworząc, ze swoją metaliczną nutą, naturalną podstawę do świetnie artykułowanego głosu wokalisty. Przestrzeń i separacja dźwięków była bardzo wyraźna i przyjemna dla uszu.

Mayo Nakano Piano Trio „Inner Bells” wprowadziło w nastrój kameralnego koncertu na żywo. Fortepian miał finezję i prawdziwą dostojność, kontrabas schodził nisko jak powinien, a perkusja delikatnymi uderzeniami szeleściła w tle. Dźwięki wychodziły poza słuchawki dając wrażenie lekkiej przestrzeni wokół nas. Duże osiągnięcie, jak na typ zamknięty.

Słuchawki Audio Technica ATH-MSR7 nie obciążają zbytnio wzmacniaczy urządzeń przenośnych. Potrafią zagrać bardzo głośno, ale nigdy męcząco.

Najlepiej prezentują się nagrania wysokiej jakości, Audio Technica ATH-MSR7 odtworzy je w wielkiej skali, z dużą porcją muzykalności, ekspresji i szczegółów.

 

Tańsze smartfony i laptopy nie będą najlepszym partnerem dla MSR7, gdyż niska jakość i spadek dynamiki będą wyraźnie słyszalne. Dobre nagrania odpłacą się z nawiązką.

 

Audio Technica 1

Fot. kupujOK, dobra współpraca ze smartfonami wyposażonymi w Audio Hi Res.

Dobierzcie dobry odtwarzacz lub smartfon, a Drake i Rihanna porwą Was do tańca. Jest rytm i pełny bas tak ważny dla Rapu i Hip Hopu. Pełna koncertowa energia w zasięgu ręki.

Warto podkreślić dobrą jakość mikrofonu, zapewniającą poprawną słyszalność naszego głosu przy połączeniach telefonicznych. Głos rozmówcy słychać wyraźnie, z efektem mocnego wytłumienia tła.

MINUSY?

  • Nie są najlepszym partnerem tańszych odtwarzaczy i słabych nagrań,
  • dość duża waga.


 PODSUMOWANIE 

Audio Technica ATH-MSR7 zapewnia imponujący dźwięk wysokiej rozdzielczości w cenie poniżej 1000 zł. To duże osiągnięcie, szczególnie, że słuchawki wykonano bardzo solidnie i zapewniono bogate wyposażenie. W brzmieniu odnajdziemy dużą dynamikę, ale i liczne subtelności nagrań. Także wokale zyskują swój naturalny charakter.

Pomimo większej wagi, komfort noszenia jest bardzo wysoki i pozwala cieszyć się muzyką przez wiele godzin. W zestawieniu z odpowiednią elektroniką, Audio Technica ATH-MSR7, zasługuje na naszą rekomendację. Smak luksusu w dobrej cenie.

 

Przetworniki 45 mm, pasmo przenoszenia: 5-40 000 Hz, skuteczność: 100 dB/mW, trzy przewody, w tym jeden z mikrofonem i sterowaniem, pozłacany mini-jack 3,5 mm, pokrowiec, waga ok. 290 g.

  cenie ok. 899 zł

Sprawdź ceny w Top Hi Fi tutaj

Tu możesz kupić: