Nr 2  LG G6  TEST   stars5x

TEST kupujOK LG G6 41

Fot. kupujOK, LG G6

Czasami warto trochę poczekać. Gdy planowałem test LG G6 zaraz po światowej premierze, cena wynosiła powyżej 3000 zł i sięgała stanów jakie kojarzymy z marką Apple.

 

Teraz, gdy cena LG G6 spadła, szanse zainteresowania klientów znacznie rosną. I bardzo dobrze, bo to bardzo udany smartfon.

Flagowiec LG nigdy wcześniej nie wyglądał tak premium. Wykończony obustronnie hartowanym szkłem Gorilla, z całkowicie metalową ramką i nowej generacji, super panoramicznym ekranem 18:9, QHD, 5,7 cala, prezentuje się rasowo. Pomimo dużej powierzchni ekranu, ale dzięki prawie bezramkowej obudowie, jest niewiele większy od modeli z ekranami 5 cali. Dlatego też bardzo dobrze leży w dłoni i jest poręczny.

Trzeba jednak pamiętać, że szkło to śliski materiał i G6 potrafi się zsuwać z lekko pochyłych powierzchni, np. kanapy.

Co potrafi?

LG G6 ma na pokładzie wszystko to, czego oczekujemy od smartfona z najwyższej półki. Jest wodo- i pyłoszczelny (IP68). Posiada nawet wojskowy certyfikat odporności.

Procesor to Snapdragon 821, nie najnowszy, ale nadal bardzo wydajny i pracujący w oparciu o Android Nougat. Płynność działania jest na bardzo wysokim poziomie, a żadne gry nie stanowią tu wyzwania. 

 

TEST kupujOK LG G6 5

Fot. kupujOK, LG G6 - wodoodporny

Nowy, panoramiczny ekran wymusił przeniesienie skanera odcisków palca na plecki smartfona.

Niestety umieszczono go blisko obiektywów, co skutkuje częstym ich pomyłkowym brudzeniem. Skaner na tyle obudowy to rozwiązanie, które nie jest funkcjonalne i wymaga podniesienia telefonu do jego odblokowania, nie mówiąc o utrudnionym użytkowaniu nawigacji w samochodzie, gdy smartfon jest w uchwycie. Podobne rozwiązanie ma też Galaxy S8 i kilka innych znanych modeli smartfonów. Szkoda.

LG G6 to skok milowy w stosunku do poprzednika, czyli G5. To bardzo dojrzała konstrukcja, która poza wspomnianym skanerem, nie ma poważniejszych minusów.

Bateria o pojemności 3300 mAh daje solidną podstawę do całodziennej, intensywnej pracy. Umiarkowanie aktywne 2 dni na jednym ładowaniu też są realne. Ładowanie od 10% do 100%, dzięki ładowarce Quick Charge 3.0, trwa zaledwie 100 minut.

Obraz i dźwięk

LG G6 imponuje, przede wszystkim, znakomitym ekranem 18:9 IPS i dwiema, tylnymi kamerami. Ekran osiąga głebokie czernie zbliżone do wyświetlaczy OLED, a dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości QHD i bogatym kolorom, zdjęcia i materiały wideo prezentują się wyśmienicie. Przyciski sterowania menu znajdują się na ekranie i znikają w odpowiednim momencie.

Bardzo użyteczną funkcją jest stałe wyświetlanie godziny i kilku dodatkowych informacji na wyłączonym ekranie

Co prawda większość dostępnych materiałów wideo jest w formacie 16:9, więc pozostają czarne pasy po obu stronach, jednak gdy sami zrobicie zdjęcia lub wideo 18:9 za pomocą G6, wtedy wykorzystacie całą powierzchnię ekranu. Wygląda to pierwsza klasa, prawie jak w kinie.

Ekran G6 ma wysoką jasność i jest czytelny nawet w słoneczny dzień.

 

TEST kupujOK LG G6 1

Fot. kupujOK, LG G6 - kamery i skaner

Podwójny, tylny aparat, z dwiema matrycami 13 MP, 1/3,06” to kolejny wielki atut LG G6. Lubicie robić zdjęcia, w tym architektury i krajobrazów? Ten model powinien Was zainteresować, szczególnie dzięki obecności obiektywu szerokokątnego 125 stopni (f/2,4). Na zdjęciu zmieści się znacznie więcej, uzyskuje się też dodatkowy efekt łamiących się linii i zdjęcia potrafią wyglądać spektakularnie. Są dobrze naświetlone, ostre i w naturalnych kolorach.

Drugi obiektyw, jaśniejszy, o kącie 71 stopni i przysłonie f/1,8 dostarcza bardziej standardowych kadrów, również wysokiej jakości. To ten lepiej sprawdza się wieczorem, także dzięki optycznej stabilizacji obrazu, dając zdjęcia bogate w detale, nawet przy słabszym świetle.

 

TEST kupujOK LG G6 fot 1

Fot. kupujOK, fotografowane LG G6, obiektyw szerokokątny

 

TEST kupujOK LG G6 fot 2

Fot. kupujOK, zfotografowane LG G6, obiektyw standardowy

 

Ustawianie ostrości jest szybkie i pewne. Można też uzyskać efekt rozmazanego tła, jak w poważnych aparatach fotograficznych. Obydwoma obiektywami można kręcić filmy w jakości 4K, ale format 18:9 jest dostępny w Full HD.

Jakość filmów jest wysoka, dodatkowo wzbogacona czytelnym, dość naturalnie brzmiącym, przestrzennym dźwiękim, aczkolwiek pozbawionym większej dynamiki. Aparat przedni 5 MP pokazuje bardzo zbalansowany obraz z realistycznymi kolorami i przyjemnym odcieniem skóry. Brakuje czasami troszkę większej ostrości.


Zdjęcia z głównego aparatu:

kliknij aby powiększyć - fotografowane LG G6 (ustawienia AUTO) format 18;9 i 16:9. Fot. kupujOK

Dźwiękowo LG wybrało podwójną drogę, bo na rynki Azji dostarcza wersję z lepszej jakości odtwarzaczem muzycznym. Wersja testowana (europejska) dostarcza jakość dźwięku, która prawdopodobnie zadowoli wielu użytkowników. Jest szerokie pasmo i sporo detali. Audiofile będą mieć zastrzeżenia do naturalności wokali, rytmu, separacji instrumentów czy muzykalności.

W nagraniach, jak np. Nick Jonas - „Remember I Told You” brakowało mi klubowego szaleństwa i dynamiki. Jest przyzwoicie, ale nie wybitnie. Pojedynczy głośnik, umiejscowiony na dolnej krawędzi to średnia klasowa. Do tak wybitnego ekranu zalecam zdecydowanie słuchawki. Te w komplecie, dokanałowe, są lepsze niż zwyczajowo dostajemy w opakowaniu ze smartfonem.

TEST kupujOK LG G6 x41

Fot. LG, G6 - wersje kolorystyczne

 

Minusy?

  • mało funkcjonalne umiejscowienie skanera odcisków palców,
  • przeciętna jakość dźwięku


 Podsumowanie 

LG wyprodukowało najlepszy flagowiec w swojej historii, mogący konkurować z prymusami w klasie Premium. G6 prezentuje się bardzo solidnie, a jego nowoczesność podkreśla znakomitej jakości ekran, w nowym formacie 18:9. Miłośnicy dobrych zdjęć i filmów dostają z LG G6 obraz najwyższej jakości, pełen detali i z wspaniałymi kolorami. Podwójny aparat, z obiektywem szerokokątnym daje wyrafinowane możliwości w kreowaniu pięknych zdjęć. Zalet można by wymieniać więcej, a dzięki obniżce ceny, łatwiej będzie wybaczyć wspomniane w teście minusy. G6 to smartfon dużych możliwości fotograficznych i do tego z charakterem. Dobry zakup. Pięć gwiazdek.

  

Ekran 5,7 cala, 18:9, QHD 2880x1440, IPS, Android Nougat, procesor Snapdragon 821, Adreno 530, kamery: tylne 13 Mpix, f/1,8 i szerokątny 13 Mpix f/2,4 z LED, przednia 5 Mpix, f/2,2, RAM 4 GB, pamięć 32 GB, microSD do 2 TB, bateria 3300 mAh, LTE, NFC, wodoodporny IP68, USB typ C, waga 163 g.

 w cenie ok. 2899 2199 zł


Tu sprawdzisz
dostępność i kupisz LG G6: