Samsung UE43J5600  TEST    stars5x

Samsung J5600 1

Fot. kupujOK


43 cale. Samsung UE43J5600 z ekranem 43 cale to jakby dostać 3 cale w prezencie . Zajmuje przy tym mniej miejsca niż 40 calowe modele sprzed 4-5 lat, co zawdzięcza bardzo cienkim ramkom. A to nie wszystkie zalety…

Pomimo tego, że to model budżetowy, design z pewnością może się podobać. Czerń połączona z grafitowym metalizowaniem wygląda dyskretnie, nowocześnie i nie rozprasza uwagi przy oglądaniu filmów.


Obraz i dźwięk

Samsung UE43J5600 to model Full HD, w bardzo dopracowanym wydaniu. Dawno nie testowaliśmy telewizora, który po wyciągnięciu z opakowania prezentował obraz tak dobry, że nie wymagał szczególnych korekt (zmniejszyliśmy tylko podświetlenie). Widać, że Samsung pożegnał się z cukierkowymi kolorami raz na zawsze. Brawo. 

Obraz zaskakuje pozytywnie pod każdym względem.


Samsung UE43J5600 serwuje pełne życia, naturalne kolory, ostro zarysowane detale, głęboką czerń, szerokie kąty widzenia i płynny ruch.

 

Obraz najlepszych seriali jest tak plastyczny, że wydaje się niemal trójwymiarowy.

To już prawie szczyty możliwości obrazu Full HD. W telewizorze w tej cenie to nie oczywistość. Cieszy pół-matowa powierzchnia ekranu chroniąca przez odbiciami światła. Jedyna uwaga dotyczyła niezbyt równomiernego podświetlenia ekranu.

Dźwięk Samsunga UE43J5600 wykracza ponad przeciętną klasy budżetowej – najbardziej imponuje tak ważna czytelność dialogów – tu celująca. Nawet muzyka brzmi na nim nieźle, choć jest pozbawiona głębszych basów.

Samsung 43J5600 2

Fot. kupujOK

Funkcje

Obecny jest internet bezprzewodowy, można też oglądać zdjęcia i filmy z USB. Dostępna jest biblioteka z licznymi aplikacjami. Pominięto natomiast obraz 3D, swoją drogą jest coraz mniej popularny. Pilot jest duży, czytelny i wygodny w użyciu. Całość działa bez zarzutu.


Minusy?

  • Biorąc pod uwagę cenę, jedyne zastrzeżenie dotyczy niezbyt równomiernego podświetlenia ekranu.

 Podsumowanie   Samsung UE43J5600 to doskonały dowód na to, że można połączyć atrakcyjną cenę ze wspaniałym obrazem i porządnym dźwiękiem. Standard Full HD jest tu prezentowany na tak dobrym poziomie, że nie odczuwa się tęsknoty za rozdzielczością 4K. Znakomity telewizor, który w swojej klasie jest wyzwaniem dla konkurencji. Pewny wybór. Pięć gwiazdek.

Średni pobór mocy 51 W, klasa energ. A+, 3 x HDMI, 2 x USB, dźwięk o mocy 2 x 10 W, wymiary: 962,9 x 561,3 x 66,9 mm, waga z podstawą 8,7 kg.

 w cenie od ok. 2099 zł