Samsung UE40J6300  
TEST  stars5x


Samsung 40J6300 2

Fot. kupujOK 

40 cali. Samsung UE40J6300 prezentuje niemal wszystko co najnowsze wśród telewizorów Full HD. Ma też modnie zakrzywiony ekran. Nie ma 3D.

To co jeszcze niedawno było ekstrawaganckim luksusem spotykamy w telewizorze za niewiele ponad 2000 zł. To jest dowód na wielki postęp technologiczny.

Budowa i wyposażenie

Samsung UE40J6300 ma charakterystyczne dla Samsunga linie, dające lekkość i efekt nowoczesności. Wąskie, matowe ramki dobrze korespondują z metalizowaną podstawą.

Ekran ma wyraźne wygięcie, ale jego głębokość to ok. 10 cm, więc nie stanowi problemów w ustawianiu. Wykończenie prezentuje się dobrze, aczkolwiek jakość podstawy mogłaby być lepsza.


Samsung 40J6300 4

Fot. kupujOK

O stanie oczekiwania telewizora informuje dyskretna, czerwona dioda, umieszczona w prawy, dolnym rogu. Na wyposażeniu znajdują się wszystkie popularne wejścia, w tym, 4 x HDMI i 3 USB.

Dołączono jeden klasyczny pilot, dość łatwy do opanowania. Żeby szybko wpisywać adresy stron w wyszukiwarce najlepiej użyć bezprzewodowej, opcjonalnej klawiatury. Klikanie pilotem to zabawa dla bardzo cierpliwych.Samsung 40J6300 6

Fot. kupujOK

Samsung UE40J6300 pracuje w oparciu o system Tizen. Dużo w nim opcji. Nie jest tak prosty i intuicyjny jak Firefox stosowany przez Panasonica. Na szczęście podstawowe funkcje są łatwo dostępne.

 

Obraz i dźwięk


Samsung 40J6300 3

Fot. kupujOK

Zakrzywiony ekran Samsunga UE40J6300 rzeczywiście dodaje pewnego poczucia trój-wymiarowości. Dzieje się to tylko, gdy siedzimy na wprost telewizora. Wtedy też wszystkie parametry obrazu są prawie idealne; dobra czerń, mocny kontrast, nasycone kolory i jasność.

Podczas oglądania z boku; kolory i czerń tracą swoją intensywność. Jest też jeden funkcjonalny minus krzywizny – jeśli mamy światło, lampy przed ekranem to odbicia mogą mocno przeszkadzać.

Programy kręcone w studio, dobre filmy lub klipy HD z YouTube prezentują się znakomicie; plastycznie i ostro.


Podobnie jest ze zdjęciami odtwarzanymi z USB. Obraz zawiera dużo informacji, także w mocno zacienionych obszarach. Kolory natury potrafią być niemal tak subtelne jak w najdroższych modelach S-UHD, Sony Bravia czy Panasonic.

Obrazy ruchome, jak sport, prezentowane są płynnie, w przyjemny dla oka sposób.Samsung 40J6300 5
Fot. kupujOK

Dźwięk. Najważniejsze; zrozumiałość dialogów jest dobra, można ją uwydatnić wybierają taką funkcję w menu. W ustawieniu Film dostajemy w pakiecie większą przestrzenność na szerokość pokoju i lepszą dynamikę.

Ogólnie dźwięk jest powyżej średniej 40 calowych telewizorów. Jeśli lubicie bardziej pełnokrwiste brzmienie to mini wieża lub dobry soundbar będą bardzo przydatne.

Funkcje

Samsung UE40J6300 umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych, nagrywanie na USB, posiada funkcje Smart TV z przeglądarką internetową , Twitter , You Tube , Facebook. Można podłączyć klawiaturę BT i urządzenia mobilne, przekazując obraz w obie strony. Jest też PIP.

Minusy?

  • Nie do końca intuicyjne menu,
  • pewien niedosyt niskich tonów.


 Podsumowując 

Jeśli lubicie być na bieżąco z wszelkimi nowinkami, to Samsung UE40J6300 z zakrzywionym ekranem, dającym efekt głębi, będzie bardzo dobrym wyborem. Jakość obrazu Full HD jest tym lepsza, im lepszy materiał oglądamy. Potrafi oczarować. Dialogi filmowe brzmią zrozumiale, a dobra cena kusi. Pięć gwiazdek.

Ekran 40 cali Full HD, LED, klasa energ. A+, średni pobór mocy 47 W, 4 x HDMI, 3 x USB, dźwięk o mocy 2 x 10 W, wymiary z podstawą: 916 x 799 x 288 mm, waga z podst. 8,6 kg (bez 7,6 kg). Są też wersje 32, 48 i 55 cali.

 

 w cenie od ok. 1999 zł