Kuba. Wspaniała i wyjątkowa. Gorąca i pełna uśmiechniętych, młodych ludzi, żyjących na co dzień w socjalistycznej, dalekiej od perfekcji, rzeczywistości. Dla nas Polaków dostarcza dodatkowych wrażeń, zapewniając unikatową podróż w czasie. Piękna i kolorowa architektura Hawany i Trinidadu, pełna energii muzyka, Morze Karaibskie i białe piaski Varadero.

$$$ - bilet lotniczy z Warszawy do Hawany, w dwie strony od ok. 3600 zł. Wycieczka objazdowa z przelotem od ok. 7200 zł/osHotel Stare Kino w Łodzi. Miasto jest niewątpliwie kuźnią filmowych talentów światowego formatu. Tu kształcili się, między innymi: Roman Polański, Krzysztof Kieślowski, Grzegorz Królikiewicz czy Paweł Edelman. Hotel z filmową duszą i wnętrzami pełnymi zdjęć i rekwizytów? Hotel Stare Kino to świetny początek by poczuć artystyczną atmosferę Łodzi, miasta fabrykantów, słynnej ul. Piotrkowskiej, wystawnych pałaców, Szkoły Filmowej czy urokliwej Manufaktury. Łódź jest miastem kontrastów i pobudza zmysły.

Filharmonia w Szczecinie. Jeśli kochacie muzykę i awangardową, współczesną architekturę to możecie „upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie”. Wybierzcie się do Szczecina by zobaczyć nowy budynek Filharmonii. Zaprojektowany przez Estudio Barozzi Veiga z Barcelony wprowadza do Polski architekturę światowego formatu, niezwykle wysmakowaną, choć dla niektórych kontrowersyjną i zbyt odważną. Szklana elewacja budynku, podświetlona nocą sprawia, że budynek przypomina ogromną bryłę szlifowanego lodu. Dla miłośników architektury pozycja obowiązkowa!

Afrykarium we Wrocławiu. Miasto Wrocław imponuje tempem rozwoju, wspaniałymi zabytkami i pełną młodości, kosmopolityczną atmosferą. Ostatnim hitem stało się Afrykarium – unikatowy kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Największe oceanarium w Europie oraz baseny prezentują egzotyczne ryby, hipopotamy, pingwiny, krokodyle i rekiny w niemal naturalnie wyglądających warunkach. Wielka frajda, ale i edukacja dla małych i dużych. We Wrocławiu to tylko jedna z wielu atrakcji dużego formatu. Dzieje się dzieje…Lot krótszy niż na Wyspy Kanaryjskie

doznania estetyczne i odmienność kulturowa porównywalna z dalekimi klasykami Azji. Od szerokich plaż Atlantyku, poprzez "płonące" góry Atlasu do magicznego, bajkowego Marakeszu, Maroko czaruje swoich gości teatralną nieomal dekoracją. Pozostawia niezwykle spójne wrażenia bogactwa kultury arabskiej. Kraj jednego, fascynującego koloru, wysmakowanej architektury i rękodzieła na najwyższym, światowym poziomie. Dla miłośników wielobarwnych dodatków to prawdziwa szkatułka ze skarbami.

$$ - bilet lotniczy z Warszawy do Marakeszu z jedną przesiadką, w dwie strony od ok. 1300 zł. Modne, stylowe pokoje gościnne w centrum: od ok. 250 zł /pokój 2 os. Wakacje czarterowe za 1 tydzień od osoby od ok. 1600 zł.